Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś

Co zjeść przed treningiem? Porady warte uwagi

7 lipca 2022 Co zjeść przed treningiem

Osoby trenujące na siłowni często borykają się z problemami dotyczącymi diety. Będąc aktywnym fizycznie należy zapewnić odpowiednią ilość kalorii, ale również białek, węglowodanów i tłuszczów. Co zjeść przed treningiem? Sprawdź już teraz.

Dlaczego tak ważna jest dieta?

Sposób żywienia jest bardzo istotny w naszym życiu, przede wszystkim dla osób będących aktywnymi fizycznie. Odpowiednie odżywianie pozwala nam na uniknięcie wielu chorób, a przede wszystkim nasz organizm może rozwijać się prawidłowo. Poza kalorycznością posiłków warto je odpowiednio zbilansować. Prawidłowa ilość białek, węglowodanów i tłuszczy pozwala nam na prawidłowe funkcjonowanie. Również bardzo ważne jest regularne spożywanie posiłków. Warto jeść co około 3-4 godziny. W takim wypadku regularnie dostarczamy organizmowi niezbędnych składników.

Co zjeść przed treningiem – posiłki dodające energii

Przed treningiem z pewnością musimy zjeść pełnowartościowy posiłek. Najlepiej jeśli zjemy 2-3 godziny przed aktywnością fizyczną. Pozwoli to na trawienie i wchłanianie składników odżywczych. Unikniemy również dzięki temu niestrawności i bólu brzucha. Przede wszystkim posiłek przedtreningowy powinien mieć jak najmniejszy indeks glikemiczny. Dzięki temu nie będziemy zmęczeni przez zbyt duży wyrzut insuliny. Wybór posiłku uzależniony jest również od kaloryczności, która zależy czy planujemy tworzyć masę mięśniową czy też jesteśmy na redukcji. Jednakże w obu przypadkach warto zwrócić uwagę na to, aby potrawa miała w sobie dużą ilość węglowodanów. Pozwoli nam to na szybką produkcję energii potrzebną do aktywności fizycznej. Posiłek przede wszystkim musi być lekkostrawny.

Czego nie jeść przed treningiem?

Przede wszystkim nie warto jeść bezpośrednio przed treningiem. Warto również zwrócić uwagę, aby posiłek miał jak najmniej błonnika i białka. Te składniki powodują opóźnianie trawienia, co spowodować bóle brzucha, a nawet wymioty. Wiele osób jako posiłek przed treningiem spożywa tak zwaną “przedtreningówkę”. Jest to odżywka zawierająca składniki, które mają na celu pobudzenie organizmu. Taki sposób odżywienia ma wiele zalet, ale również skutków ubocznych. Po spożyciu przedtreningówki możemy mieć problemy ze snem, koncentracją, podniesionym ciśnieniem, a także przemęczeniem. Nie warto także zbyt często korzystać z takich specyfików, gdyż mogą one prowadzić do uzależnienia. Gdy organizm uodporni się na dane substancje, to składniki nie będą działać odpowiednio. Dlatego też warto korzystać z takich specyfików tylko i wyłącznie w uzasadnionych przypadkach. Posiłek w formie tradycyjnej posiada o wiele więcej korzyści, co z pewnością odczujemy na treningu.

Wprowadzenie do leczenia uzdrowiskowego

Redakcja noni.com.pl

Nasi redaktorzy na Noni.com.pl to zespół pasjonatów zdrowego stylu życia, którzy zaangażowani są w dostarczanie najbardziej wartościowych treści naszym czytelnikom. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie i wiedzę w obszarach związanych ze zdrowiem, sportem i dietą, co pozwala nam tworzyć artykuły, które są zarówno interesujące, jak i pomocne dla naszej społeczności czytelniczej. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu praktycznych porad, ciekawych informacji i inspirujących historii związanych z dbaniem o zdrowie i aktywnym trybem życia. Jesteśmy tutaj, aby inspirować i wspierać naszych czytelników w ich drodze do lepszego samopoczucia i zdrowszego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Co zjeść przed treningiem
Czy dieta wegetariańska jest zdrowa
Styl życia a zdrowie

Jesteś zainteresowany reklamą?