noni.com.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, sporcie i diecie

Lifestyle

Czym jest skaner wewnętrzustny?

Czym jest skaner wewnętrzustny?

 Skaner wewnętrzustny to rewelacyjne rozwiązanie w dziedzinie stomatologii. Dzięki niemu można otrzymać dokładny, wirtualny obraz jamy ustnej w bardzo szybkim czasie. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na jego temat.

Gdzie wykorzystywany jest skaner wewnątrzustny?

Skaner wewnątrzustny dostępny na stronie https://cereclab.pl/ jest wykorzystywany między innymi w diagnostyce ortodontycznej, implantologicznej i protetycznej. Dzięki niemu można łatwo przedstawić aktualną sytuację pacjentowi, ponieważ widzi on obraz od razu na monitorze. Na podstawie wykonanego skanu można z bardzo dużą precyzją przeprowadzić analizę stanu uzębienia, a także wykrywać wszelkie problemy oraz planować dalsze postępowanie lecznicze czy założenie aparatu ortodentycznego.

Zalety korzystania ze skanerów wewnętrzustnych

Skaner wewnątrzustny wynajem to rozwiązanie, które znacznie unowocześniło działanie współczesnych gabinetów ortodentycznych. Ich zastosowanie pozwala wykonać dokładne wyciski cyfrowe bez używania specjalnych mas wyciskowych. Komfort ich użytkowania jest bardzo wysoki, co ma duże znaczenie przede wszystkim dla osób borykających się z odruchem wymiotnym. Skaner pracuje także bardzo szybko. Pobieranie skany to kwestia zaledwie 30 sekund.

Warto zaznaczyć, że skaner wewnętrzustny działka bardzo precyzyjnie, dzięki czemu aparaty ortodontyczne są wykonane bardzo dokładnie. Można także wykonać cyfrową korektę odcudku już po jego pobraniu, bez konieczności przeprowadzenia całej procedury od nowa.

Jakie usługi można zrealizować za pomocą skanera wewnątrzustnego?

Wykorzystując skaner wewnętrzustny można wykonać szereg prac dotyczących ortodoncji, protetyki czy chirurgii. Przy jego pomocy można wykonać m.in.:

  • inlay,
  • licówki,
  • mosty,
  • korony,
  • protezy zębowe,
  • indywidualne łączniki,
  • onlay i wiele innych.

Obraz, który uzyska się w wyniku pracy skanera umożliwia dużo łatwiejsze wytłumaczenie pacjentowi, jak zaplanowane będzie leczenie i jakie działanie trzeba będzie podjąć. Dzięki współpracy z szeregiem programów komputerowych można naprawdę dokładnie wizualizować planowane działanie, a także jego możliwe efekty. Dzięki temu pacjenci będą mogli zobaczyć na ekranie komputera, jak będzie wyglądał ich nowy uśmiech.

Korzystanie ze skanera wewnątrzustnego znacznie zwiększa komfort pacjentów. Jest to bardzo wygodna i warta uwagi metoda sprawdzająca się w wielu sytuacjach. Zastosowanie skanera pozwala uniknąć wszelkich błędów, które mogą mieć miejsce, gdy wykonuje się tradycyjny odcisk. 

Udostępnij