Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś

Piwo a nadmiar potasu – co należy wiedzieć

7 kwietnia 2022 Piwo a nadmiar potasu

Piwo to alkohol popularny wśród Polaków, w szczególności mężczyzn. Jednakże należy wiedzieć, że ma on niekorzystny wpływ na działanie organizmu. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na potas, który jest wypłukiwany przez piwo. Prowadzi to do wielu nieprzyjemnych skutków. Piwo a nadmiar potasu – sprawdź, co warto wiedzieć.

Piwo – ważne informacje

Wszystkie pozostałe alkohole przynoszą negatywne skutki dla naszego organizmu. Nie istnieje żadna “dobra” ilość alkoholu. Prowadzi on do wielu chorób. Organizm traktuje alkohol jak truciznę, dlatego należy go unikać. Pomimo pogłosek, które mówią o dobroczynnym wpływie piwa i innych podobnych substancji, to nie warto ich spożywać. W szczególności nie powinniśmy pić alkoholu często. Regularne spożywanie alkoholu nawet w małych ilościach jest niebezpieczne.

Niekorzystne skutki picia piwa

Alkohol szkodzi w wielu aspektach. Przede wszystkim jest on niebezpieczny dla naszego zdrowia, a nawet życia. Alkohol to przede wszystkim składnik, który może prowadzić do uzależnienia. Piwo prowadzi do zmniejszenia się wchłaniania witamin A, D, E oraz K. Może to skutkować ich niedobór, a konsekwencje są bardzo niekorzystne. Piwo także ma ogromny wpływ na naszą florę bakteryjną. Alkohol działa toksycznie, przez co zaburza działanie komórek w układzie pokarmowym. Badania pokazują, że piwo oraz inne napoje alkoholowe mogą podnosić ryzyko zachorowania na zapalenie trzustki, raka wątroby i jelita grubego. Alkoholu, a przede wszystkim piwa nie powinny pić osoby, które chorują na cukrzycę oraz wrzodami żołądka. Regularne korzystanie z tego typu napojów zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadwagi oraz otyłości.

Piwo a nadmiar potasu

Potas to składnik wielu warzyw i owoców. Zdrowe osoby nie muszą martwić się o braki, ponieważ ilość potasu jest wystarczająca w codziennej diecie. Jednakże, poprzez spożywanie niektórych produktów oraz wykonywanie czynności może powodować niedobór. Przede wszystkim picie piwa może do tego doprowadzić. Piwo a nadmiar potasu nie sprawiają, że możemy czuć się bezpiecznie. Alkohol powoduje, że nadmiernie wydalamy potas wraz z moczem, dlatego warto ograniczać jego spożycie. Niedobór potasu to niebezpieczna sytuacja dla naszego organizmu. Pierwszymi objawami mogą być:

  • osłabienie mięśni
  • skurcze,
  • senność,
  • osłabienia koncentracji,
  • zaparcia
  • zawroty głowy

W najgorszym wypadku niedobór potasu może doprowadzić do zaburzeń rytmu serca i nadciśnienia tętniczego. Nie warto ryzykować, gdyż skutki mogą być nieodwracalne dla naszego zdrowia, a nawet i życia.

Wprowadzenie do leczenia uzdrowiskowego

Redakcja noni.com.pl

Nasi redaktorzy na Noni.com.pl to zespół pasjonatów zdrowego stylu życia, którzy zaangażowani są w dostarczanie najbardziej wartościowych treści naszym czytelnikom. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie i wiedzę w obszarach związanych ze zdrowiem, sportem i dietą, co pozwala nam tworzyć artykuły, które są zarówno interesujące, jak i pomocne dla naszej społeczności czytelniczej. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu praktycznych porad, ciekawych informacji i inspirujących historii związanych z dbaniem o zdrowie i aktywnym trybem życia. Jesteśmy tutaj, aby inspirować i wspierać naszych czytelników w ich drodze do lepszego samopoczucia i zdrowszego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Co zjeść przed treningiem
Czy dieta wegetariańska jest zdrowa
Styl życia a zdrowie

Jesteś zainteresowany reklamą?