noni.com.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, sporcie i diecie

DietaZdrowie

Piwo a nadmiar potasu – co należy wiedzieć

Piwo a nadmiar potasu – co należy wiedzieć

Piwo to alkohol popularny wśród Polaków, w szczególności mężczyzn. Jednakże należy wiedzieć, że ma on niekorzystny wpływ na działanie organizmu. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na potas, który jest wypłukiwany przez piwo. Prowadzi to do wielu nieprzyjemnych skutków. Piwo a nadmiar potasu – sprawdź, co warto wiedzieć.

Piwo – ważne informacje

Wszystkie pozostałe alkohole przynoszą negatywne skutki dla naszego organizmu. Nie istnieje żadna “dobra” ilość alkoholu. Prowadzi on do wielu chorób. Organizm traktuje alkohol jak truciznę, dlatego należy go unikać. Pomimo pogłosek, które mówią o dobroczynnym wpływie piwa i innych podobnych substancji, to nie warto ich spożywać. W szczególności nie powinniśmy pić alkoholu często. Regularne spożywanie alkoholu nawet w małych ilościach jest niebezpieczne.

Niekorzystne skutki picia piwa

Alkohol szkodzi w wielu aspektach. Przede wszystkim jest on niebezpieczny dla naszego zdrowia, a nawet życia. Alkohol to przede wszystkim składnik, który może prowadzić do uzależnienia. Piwo prowadzi do zmniejszenia się wchłaniania witamin A, D, E oraz K. Może to skutkować ich niedobór, a konsekwencje są bardzo niekorzystne. Piwo także ma ogromny wpływ na naszą florę bakteryjną. Alkohol działa toksycznie, przez co zaburza działanie komórek w układzie pokarmowym. Badania pokazują, że piwo oraz inne napoje alkoholowe mogą podnosić ryzyko zachorowania na zapalenie trzustki, raka wątroby i jelita grubego. Alkoholu, a przede wszystkim piwa nie powinny pić osoby, które chorują na cukrzycę oraz wrzodami żołądka. Regularne korzystanie z tego typu napojów zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadwagi oraz otyłości.

Piwo a nadmiar potasu

Potas to składnik wielu warzyw i owoców. Zdrowe osoby nie muszą martwić się o braki, ponieważ ilość potasu jest wystarczająca w codziennej diecie. Jednakże, poprzez spożywanie niektórych produktów oraz wykonywanie czynności może powodować niedobór. Przede wszystkim picie piwa może do tego doprowadzić. Piwo a nadmiar potasu nie sprawiają, że możemy czuć się bezpiecznie. Alkohol powoduje, że nadmiernie wydalamy potas wraz z moczem, dlatego warto ograniczać jego spożycie. Niedobór potasu to niebezpieczna sytuacja dla naszego organizmu. Pierwszymi objawami mogą być:

  • osłabienie mięśni
  • skurcze,
  • senność,
  • osłabienia koncentracji,
  • zaparcia
  • zawroty głowy

W najgorszym wypadku niedobór potasu może doprowadzić do zaburzeń rytmu serca i nadciśnienia tętniczego. Nie warto ryzykować, gdyż skutki mogą być nieodwracalne dla naszego zdrowia, a nawet i życia.

Udostępnij