Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Rodzaje jogi – sprawdź, która joga jest dla Ciebie

7 kwietnia 2022 Rodzaje jogi

Joga to rodzaj aktywności fizycznej popularna w szczególności wśród kobiet. Ćwiczenia te posiadają wiele korzyści. Przede wszystkim pomaga uregulować oddech, odstresowuje i poprawia postawę ciała. Sprawdź wszystkie rodzaje jogi, z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Dlaczego warto ćwiczyć jogę?

Ćwiczenie jogi to ogrom niosących za sobą zalet. Lekarze wręcz zachęcają do regularnej praktyki jogi ze względu na wiele korzyści. Między innymi jest to zmniejszenie bólu mięśni i stawów, obniżyć ciśnienie krwi, a także poprawia metabolizm. Ciekawym faktem jest to, że joga może także pomóc przy bezsenności. Przy regularnym ćwiczeniu widoczna jest poprawa sprawności fizycznej, kondycji i postawy ciała. Joga poprawia także odporność oraz reguluje oddech. Jednakże należy zachować regularność. Joga posiada wiele zalet, dlatego warto ją wprowadzić do swojego planu dnia.

Najpopularniejsze rodzaje jogi

Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, jednak jest wiele rodzajów jogi. Każda różni się niewielkimi procesami, jednak ma to ogromne znaczenie w rezultatach. Popularne rodzaje jogi to przede wszystkim:

  • Ashtanga – Przeznaczona jest przede wszystkim dla osób dynamicznych, bardzo aktywnych, które chcą się zmęczyć. Ten rodzaj jogi wymaga dużej siły i kondycji.
  • Yin Joga – Ten rodzaj jogi jest idealny dla osób, które chcą się zrelaksować i odpocząć. Ćwiczenia są wykonywane powoli, z zachowaniem precyzji i dokładności.
  • Hatha Joga – Przede wszystkim sprawdzi się dla osób początkujących, którzy nigdy nie mieli do czynienia z jogą. Pozwala na odpowiednie przygotowanie ciała do pozostałych pozycji. Jej celem jest regulacja oddechu i wzmocnienie organizmu.
  • Vinyasa Joga – Joga ta jest bardzo różnorodna. Polecana początkującym, skupiająca się na oddychaniu oraz płynnym przechodzeniu pomiędzy pozycjami.
  • Air Joga – Joga powietrzna jest idealna zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Podczas tego rodzaju ćwiczeń używana jest chusta, która odciąża stawy, przenosząc cały ciężar na materiał. Dzięki temu czujemy lekkość w wykonywaniu jogi.

Przedstawione rodzaje jogi są bezpieczne i każda z nich jest inna. Są tak różnorodne, że można bez problemu znaleźć coś dla siebie. Warto spróbować każdej, aby znaleźć idealną opcję.

Przeciwwskazania do ćwiczenia jogi

Pomimo tego, że joga to ćwiczenie posiadające wiele zalet, to niestety wiele osób nie może z niej skorzystać. Przede wszystkim nie należy ćwiczyć jogi w przypadku takich chorób jak osteoporoza i zaburzenia równowagi. Podczas menstruacji warto ograniczyć jogę lub wybierać pozycje, które nie będą sprawiać dyskomfortu. Jogi nie należy wykonywać pod wpływem alkoholu oraz po bezpośredniej ekspozycji na promienie słoneczne, treningu czy masażu. Należy odczekać przynajmniej 2 godziny, aby móc ćwiczyć. Jeżeli uważasz, że twoje schorzenia mogą być przeciwwskazaniem dla ćwiczenia jogi, warto tę kwestię uzgodnić z lekarzem.

Wprowadzenie do leczenia uzdrowiskowego

Redakcja noni.com.pl

Nasi redaktorzy na Noni.com.pl to zespół pasjonatów zdrowego stylu życia, którzy zaangażowani są w dostarczanie najbardziej wartościowych treści naszym czytelnikom. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie i wiedzę w obszarach związanych ze zdrowiem, sportem i dietą, co pozwala nam tworzyć artykuły, które są zarówno interesujące, jak i pomocne dla naszej społeczności czytelniczej. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu praktycznych porad, ciekawych informacji i inspirujących historii związanych z dbaniem o zdrowie i aktywnym trybem życia. Jesteśmy tutaj, aby inspirować i wspierać naszych czytelników w ich drodze do lepszego samopoczucia i zdrowszego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zakup odzieży sportowej

Zakup odzieży sportowej

22 października 2022

Co zjeść przed treningiem
Styl życia a zdrowie

Jesteś zainteresowany reklamą?