Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Teleradiologia- nowoczesność i wygodna w diagnostyce

27 stycznia 2023 Teleradiologia


Zaawansowane technologie połączone z wiedzą i doświadczeniem lekarzy radiologów zaowocowały skutecznym i sprawnym centrum, w którym w sposób kompleksowy i dokładny są wykonywane cyfrowe obrazy diagnostyczne, wraz z opisami wykonanymi przez najlepszych specjalistów. Z tej usługi, wykonywanej zdalnie, za pomocą internetu korzysta branża medyczna i potocznie jest zwana teleradiologią.

Teleradiologia – ulepszenie jakości diagnoz

Teleradiologia opiera się na dużej bazie danych i wiedzy lekarzy radiologów, którzy zdalnie poprzez internet mogą przeprowadzić konsultacje i w sposób fachowy opisać przekazane obrazy z badań radiologicznych, takich jak tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny czy obrazów RTG. Jest to wygodny sposób konsultacji i opiniowania badań z każdego miejsca na świecie i o każdej porze.

Gdzie wykonać teleradiologię?

Korzyści płynące z tej formy kontaktu pomiędzy specjalistami i możliwości wymiany doświadczeń zaowocowały powstaniem firm, które specjalizują się i współpracują z dużymi ośrodkami medycznymi, klinicznymi i badawczymi zatrudniającymi wysokiej klasy fachowców w swojej dziedzinie. Sukcesem okazało się połączenie przez firmę https://eurodiagnostic-polska.pl/ przenośnych pracowni, w których można wykonać badanie i jednocześnie skorzystać z teleradiologii, czyli opisu online. Jest to wygodne połączenie, które w sposób kompleksowy obsługuje pacjenta.

Jakie badania i opisy można wykonać przez teleradiologię?

Ciągły rozwój i wysoka rozdzielczość cyfrowego obrazu na monitorze pracującym w standardzie DICON pozwala na bardzo dokładne opisanie jednostki chorobowej w ciągu trzech dni, lub na cito w ciągu dwóch godzin. Zakres wykonywanych opisów jest bardzo duży i obejmuje od radiografii ogólnej, mammografii, angiografii poprzez tomografię komputerową do tomografii stomatologicznej oraz ultrasonografii. Dostępne całe spektrum badań i możliwość ich szybkiego opisania stwarza warunki dla pacjenta na szybką diagnozę i dalsze możliwości leczenia.

Praktyczne korzyści z teleradiologii

Niewątpliwą zaletą diagnostyki obrazowej jest dostęp do szerokiego grona fachowców na najwyższym poziomie, oszczędność czasu w oczekiwaniu na diagnozę oraz, co jest bardzo istotne, oszczędność pieniędzy. Warto również wspomnieć, że poza aspektami ekonomicznymi i organizacyjnymi, usługi teleradiologiczne wykonywane są zachowaniem bezpieczeństwa i procedur, które gwarantują poufność i prywatność w przesyłanych danych oraz stały kontakt z lekarzem radiologiem. Standaryzacja i regulacje, którym podlega teleradiologia, stwarza warunki do ciągłego podnoszenia jakości pracy, jak i oferowanych usług.

 

Wprowadzenie do leczenia uzdrowiskowego

Redakcja noni.com.pl

Nasi redaktorzy na Noni.com.pl to zespół pasjonatów zdrowego stylu życia, którzy zaangażowani są w dostarczanie najbardziej wartościowych treści naszym czytelnikom. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie i wiedzę w obszarach związanych ze zdrowiem, sportem i dietą, co pozwala nam tworzyć artykuły, które są zarówno interesujące, jak i pomocne dla naszej społeczności czytelniczej. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu praktycznych porad, ciekawych informacji i inspirujących historii związanych z dbaniem o zdrowie i aktywnym trybem życia. Jesteśmy tutaj, aby inspirować i wspierać naszych czytelników w ich drodze do lepszego samopoczucia i zdrowszego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wprowadzenie do leczenia uzdrowiskowego
dbanie o czystość w gastronomii 
dziecko zabawa

Jesteś zainteresowany reklamą?