Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Płytki ceramiczne do kuchni oraz łazienki

5 grudnia 2022 płytki 60x30


W ostatnich latach bardzo modnym materiałem wykończeniowym stały się płytki ceramiczne. Bardzo często można je spotkać w pomieszczeniach, które są wyjątkowo narażone na zabrudzenia lub kontakt z wodą. Na taki stan rzeczy wpływa kilka bardzo istotnych cech, którymi charakteryzują się płytki ceramiczne. Jakie są zalety płytek ceramicznych? Jak wybrać odpowiednie płytki do kuchni lub łazienki? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Płytki ceramiczne i ich zalety

Niewątpliwie ogromną zaletą płytek ceramicznych jest to, że nie wchłaniają one wody. W związku z tym znajdują one zastosowanie przede wszystkim w łazience, gdzie podłoga jest wyjątkowo narażona na kontakt z wodą. Zastosowanie paneli drewnianych w takim miejscu niewątpliwie skutkowałoby ich uszkodzeniem w bardzo krótkim czasie. Płytki ceramiczne są z kolei odporne na takie warunki, dzięki czemu mogą się one cieszyć bardzo długą żywotnością, nawet podczas częstego kontaktu z wodą. Płytki ceramiczne cieszą się również ogromnym uznaniem ze względu na to, że bardzo łatwo można je utrzymać w czystości. Nie wchłaniają one plam, co oznacza, że większości zabrudzeń można pozbyć się przy pomocy wody oraz szmatki. Płytki są również odporne na działanie detergentów przeznaczonych do mycia podłóg, dzięki czemu nawet ich częste mycie nie powinno przyczynić się do ich uszkodzenia. Możliwość ich częstego mycia przy użyciu detergentów przekłada się z kolei na to, że są one bardzo higienicznym materiałem wykończeniowym. Bardzo dużą zaletą płytek ceramicznych jest również to, że są one wykonane z naturalnych materiałów. Do produkcji płytek stosuje się wyłącznie glinę, piasek, wodę oraz kilka innych składników pochodzenia naturalnego. Sprawdź ofertę płytek ceramicznych na https://kaflando.pl/.

Jaki rozmiar płytek wybrać?

Płytki ceramiczne można spotkać w wielu różnych wymiarach. Bardzo często istnieje również możliwość docięcia płytek, tak aby uzyskać niestandardowe wymiary. Najczęściej jednak w marketach budowlanych można spotkać płytki o wymiarach 60×30. Zalicza się je do tzw. płytek wielkoformatowych. Płytki Equipe artisan moss greenhttps://kaflando.pl/produkt/equipe-artisan-moss-green-cegielka-20×65-zielona-butelkowa/ stanowią idealny wybór dla wszystkich osób, które cenią sobie estetykę oraz minimalizm. Pasują one doskonale do dużych wnętrz i mogą stanowić materiał wykończeniowy zarówno w przypadku ścian, jak i podłóg. Płytki 60×30 tworzą jednolitą powierzchnię, przez co czynią one wnętrze jasnym oraz minimalistycznym. Płytki o takich wymiarach charakteryzują się łatwością montażu, prostą powierzchnią oraz bardzo estetycznym wyglądem. Najczęściej można spotkać je jako materiał wykończeniowy w salonie lub łazience.

Wprowadzenie do leczenia uzdrowiskowego

Redakcja noni.com.pl

Nasi redaktorzy na Noni.com.pl to zespół pasjonatów zdrowego stylu życia, którzy zaangażowani są w dostarczanie najbardziej wartościowych treści naszym czytelnikom. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie i wiedzę w obszarach związanych ze zdrowiem, sportem i dietą, co pozwala nam tworzyć artykuły, które są zarówno interesujące, jak i pomocne dla naszej społeczności czytelniczej. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu praktycznych porad, ciekawych informacji i inspirujących historii związanych z dbaniem o zdrowie i aktywnym trybem życia. Jesteśmy tutaj, aby inspirować i wspierać naszych czytelników w ich drodze do lepszego samopoczucia i zdrowszego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wprowadzenie do leczenia uzdrowiskowego
dbanie o czystość w gastronomii 
dziecko zabawa

Jesteś zainteresowany reklamą?