noni.com.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, sporcie i diecie

Sport

Jak się zmotywować – pomysły na motywację

Jak się zmotywować – pomysły na motywację

Coraz częściej w społeczeństwie pojawia się tak zwane wypalenie. Czujemy niechęć do zajęć, które sprawiały nam przyjemność. Motywacja potrzebna jest nam w pokonywaniu własnych słabości i próbowaniu nowych czynności. Częstym zjawiskiem jest motywacja w przypadku rozpoczęcia przygody z aktywnością fizyczną. Jak się zmotywować? Sprawdź sam, a zobaczysz, jakie to proste.

Skuteczne sposoby na motywację

W internecie znajdziemy mnóstwo sposobów na motywację. Jednak większość z nich to bujda. Jak się zmotywować? To częste pytanie pojawiające się szczególnie u osób, które rozpoczynają ćwiczyć. Potrzebują przysłowiowego kopa do działania. Z pewnością nie można pozwolić sobie na wymyślanie niepotrzebnych wymówek. Należy zastanowić się, czy naprawdę czegoś chcemy. Jeżeli jest to nasz cel, nasze marzenie, to nie można pozwalać sobie na wymówki. Warto na przykład spisać wszystkie słowa przeciw na kartce i dopisać do nich argumenty, które je obalą. W łatwy sposób przekonasz się, że tylko własna wola cię ogranicza. Nie możemy także szukać motywacji w innym człowieku. Musisz zrozumieć, że jesteś kowalem własnego losu i tylko ty masz na niego wpływ.

Jak się zmotywować?

Motywacja przede wszystkim zależy od nas. Nikt za nas tego nie zrobi. Jeżeli wmawiamy sobie, że nigdy czegoś nie zrobimy, to tak się stanie. Nasza podświadomość będzie uważać, że się do czegoś nie nadajemy, jeśli ciągle tak powtarzamy. Czasem wystarczy impuls, wstać i zacząć coś robić, nie zastanawiać się czy warto. Nie zawsze wyjdzie za pierwszym razem, jednak nie można poddawać się. Należy przyznać się do błędu, nie szukać winy w innych osobach czy wydarzeniach. Człowiek uczy się na błędach, dlatego trzeba podnieść głowę i próbować dalej. Swoją słabość potraktuj jako wyzwanie, aby przeciwstawić się temu, co ogranicza. Trzeba pokazać wszystkim, i przede wszystkim sobie, że nic nie potrafi ciebie powstrzymać. Jedynym, co blokuje nas w osiąganiu sukcesów jesteśmy my sami. 

Co robić, żeby nie tracić motywacji?

Utrata motywacji jest częstym zjawiskiem. Przede wszystkim zdarza się, jeżeli wyznaczymy sobie zbyt duży cel. Nie warto tak robić, ponieważ nie dostrzegamy zmian i postępów, które staramy się spełnić. Cele należy spełniać małymi krokami, aby w pełni osiągnąć wymarzoną nagrodę. Warto przygotować sobie plan działania, dzięki czemu możemy skupić się na ważnych dla nas aspektach i pominąć te, które nie są nam potrzebne. Motywację musimy wypracować sami, być regularni i stanowczy w swoich działaniach. Bez tego nie osiągniemy tego, co sobie założyliśmy.

Udostępnij